;

Já a můj velký boj s jazyky. Hledal jsem možnosti, jak se naučit anglicky, a tak jsem odletěl do světa. Jenže pokud nemáte dostatečnou slovní zásobu, jednoduše zjistíte, že ani odvaha jít do takového boje po hlavě vám nepomůže. V tomto případě štěstí přeje připraveným – to jsem já zdaleka nebyl. Žijeme ale v době internetu! Ač se to možná na první pohled nezdá, tak jsme se nikdy neměli lépe – tolik možností k sebevzdělávání. Angličtina online? Jde to!

Začnu tedy více studovat. Jenomže já byl v cizině kvůli práci a cestování, nikoliv kvůli škole. Ok, pojďme to zkusit jinak. Vyzkoušel jsem různé aplikace typu Duolingo a prolistoval Help for english křížem krážem. Vytvářel si různé výukové kartičky ale pořád to nebylo ono. Později jsem narazil na akademii Online jazyky. Prvně jsem vyzkoušel jejich předplatné kurzů na jeden měsíc. Tam přišlo spoustu aha momentů a konečně také první kroky správným směrem! Od učení se slovíček metodou NeuroConnect, přes dodržování pravidla 30 minut výuky a 30 minut nové látky, po přepnutí jazyka v telefonu do angličtiny a spoustu dalších vychytávek.
Ze školy jsem měl naučené šílené zlozvyky a zkrátka to nefungovalo. Tohle mi dávalo smysl a velice rychle to začalo fungovat.

Angličtina online

Heslem Online jazyků je “anglicky za 30 hodin”. Jak to skutečně autoři myslí? Platforma je sestavena podle samostatných úrovní jazyka a každá úroveň má 90 lekcí. Podle výzkumu a světových studíí se každý student maximálně koncentruje na výuku 20 minut denně. Platforma Online jazyky těmto studiím přizpůsobila celou metodiku. 30 hodin čistého času bylo v mém případě zhruba 3 měsíce a za tu dobu jsem skutečně došel až k závěrečnému testu jedné úrovně jazyka. Bez problému jsme ho splnil a přineslo mi to mnohem více ovoce než jsem si původně myslel. Zlepšil jsem si také slovní zásobu a nebyl problém začít také číst knihy a sledovat oblíbené seriály s anglickými titulky. Mrkněte na celou jejich nabídku.

Knihy, seriály a aplikace Online jazyky

Existuje spoustu pupulárních knižních titulů hned v několika verzích podle úrovně angličtiny. Přidal jsem tedy ke svým lekcím v kurzu i knihy a seriály a postupem času zvládl další jazykovou úroveň. Nyní samotné Online jazyky přišli s mobilní aplikací, která kromě výuky řeší také maximální flexibilitu. Teď už studuji angličtinu kdekoliv. Doma, v tramvaji, na toaletě nebo ve frontě na poště. Mohu procvičovat slovíčka nebo vyplňovat různá cvičení. Pro novou látku mám vyhrazený blok každé ráno. To je doba, kdy se mi učí nejlépe!

Výhody jejich online kurzů

  • Možnost studovat odkudkoliv a ze všech zařízení – PC, mobil, tablet
  • Ucelený harmonogram výuky podle nejnovějších studíí učení se nového jazyka
  • Jedna aplikace pro slovíčka, čtení, poslech, mluvení, psaní a gramatiku
  • Možnost individuálních skype lekcí s lektorem a pravidelných online sezení ve skupinách
  • Bezkonkurenční cena

Tohle jsou ty nejzásadnější výhody. Dále je to příjemné a intuitivní prostředí a vyhodnocování jednotlivých cvičení formou krátkých videí se známými osobnostmi.

studovna kurzu EasyLingo v mobilní aplikaci

 

Také jsem rád, že za tímto kurzem stojí známé značky jako Hyundai, Česká pojišťovna či Evropská únie a samotné Ministersvo školství.

angličtina online angličtina online

 

 

 

 

 

Online jazyky rozhodně nejsou žádným nováčkem na trhu. Vzdělávací platformou prošlo mnoho zaměstnanců a více než 30 000 studentů ve školách.

Nevýhody jejich online kurzů:

  • Nejste v živém kolektivu lidí (může být výhoda i nevýhoda)
  • Potřebujete velkou disciplínu

Více nevýhod mě zkrátka nenapadlo. Pokud člověk chce, může cokoliv. Tímto způsobem přistupuji k čemukoliv. Důležité je vědět kam jdu, za čím jdu a jestli mi to dává smysl. Mrkněte na několik snímků přímo z mé studovny kurzu v mobilní aplikaci Online jazyky.

 

V prostředí kurzu si můžete vytvářet různé záložky, stahovat edukační materiály a v přehledech krásně vidíte vaše skóre, co byste měli zlepšit, kolik času trávíte studiem a tak podobně.

Závěr

Tohle byl můj pohled na učení se angličtiny jako samouk za posledních několik let. Dejte mi vědět co pomáhá vám a jestli máte třeba také zkušenost s Online jazyky. V předchozím článku jsem vybral několik dalších skvělých tipů jak začít. Angličtina online rozhodně není jenom o EasyLingu – i když za mě je ta appka jasný favorit. Mějte se a zase příště! 🙂

Facebook Comments