;

Původně jsem neměl v plánu žádné shrnutí psát. Jen si pro sebe napsat pár bodů. Nakonec jsem si to ale rozmyslel. Sám takové články čtu. Zajímají mě myšlenky, cíle a nápady ostatních. Snažím se naslouchat, sledovat nejbližší a známé v mém okolí. Proto jsem se nakonec rozhodl jinak – třeba tě to inspiruje a pro mě je to fajn závazek.

Jaký byl pro mě rok 2019?

Tenhle rok byl jedna velká jízda – opět! Proběhlo toho opravdu hodně, ale nejdůležitější pro mě je, že většina akcí bylo především v oblastech, které mě zajímají. Jasně, přišlo spoustu špatných okamžiků, ale snažím se brát chyby jako výzvu a posun dále. Jakým směrem? To už je na každém. Záleží jak s tím sám naložíš. Kdyby se mě někdo zeptal, který okamžik byl tím nejlepším, tak mu nedokážu odpovědět a shrnu to raději do několika bodů.

Projekty, konzultace a školení

Tahle oblast byla u mě v roce 2019 nejbohatší. V Únoru jsem odškolil svůj první kurz zaměřený na Facebook a Instagram marketing pod záštitou vzdělávací agentury Primakurzy. V premiérové roli lektora jsem se zastavil na čísle 500+. Přesně tolik studentů prošlo mým školením. Kromě toho jsem si střihnul vlastní workshop na byznys konferenci Cashflow summer, kde bylo v publiku přes 60 lidí a pokračoval v soukromých konzultací na míru pro různé firmy a tvůrce. Díky tomu jsem poznal spoustu skvělých lidí – třeba kluky z kapely Rybičky 48.

Když to shrnu, soustředil jsem se primárně na poradenství a správu sociálních sítí pro klienty. Natočil jsem několik reklam na sociální sítě pro firmy a věnoval se částečně i své zálibě – focení glamour, aktů a lifestyle portrétů + odfotil jsem na akreditaci 3 závody do vrchu seriálu Mistrovství ČR.

Tělo, knihy a sebevzdělávání

Knih, které jsem přečetl letos, není mnoho, ale hodně jsem studoval kurzy online i offline. Už několik let nečtu téměř nic jiného než naučnou literaturu a biografie. Vyzdvihnul bych především Total recall, Jídlo na prvním místě nebo Zen a hotovo. Zúčastnil jsem se několika kurzů na focení, tvorbu chatbotů a videoprodukci. Super byl také workshop na výrobu barefoot botek – hackování zdraví mě chytlo a rád bych si k nim ještě dokoupil ponožky Skinners.

tomáš suchý

(Jedna z absolvování dvouměsíční akademie režiséra Viktora Pavloviče pod záštitou Zeiss a FotoŠkoda. Doporučuji!)

 

Splnil jsem si téměř všechny sportovní a produktivní cíle, které jsem si na rok 2019 dal:

 • Půlmaraton
 • Návrat ke CrossFitu a restart v nabírání hmoty
 • Ledové sprchy téměř každé ráno
 • Studium meditace

Cestování a vztahy

Záměrně to spojuji dohromady. Oproti loňsku jsem totiž ani jednou necestoval sám. S Adélkou jsme vyrazili naprosto spontánně (díky akčním letenkám) do Madridu a s kamarády poznávali krásy Itálie – týdenní roadtrip – viděli jsme moře i Dolomity. No a potom s maminou a bráchou za rodinkou na Slovensko – zpátky po 22 letech :))

 

Cíle pro rok 2020?

Snažím se moc neplánovat a nechávat si volnost. Každopádně bych rád většinu aktivit směroval ke své osobní vizi. No a uvidíme, co nám život sám připraví za dobrodružství:)) Jinými slovy, chci:

 • Dále prohlubovat skills v social media marketingu a videoprodukci.
 • Více tvořit obsah a dávat ho ven. Sleduj můj YouTube kanál, Instagram, komunita fotografů a filmařů.
 • Zaměřit se na osobní finance a investice. Vytvářet aktiva a mít připravené náboje.
 • Sledovat dění v oblastech jako VR, kryptoměny, DeFi, eSport a biohacking.
 • Prohlubovat vztah s přítelkyní a trávit společně více času.
 • Několikrát do týdne se aktivně hýbat – plavat, běhat nebo cvičit CrossFit a trénovat MMA.
 • Smysluplněji pracovat s časem – balanc – práce, vzdělání, zdraví, vztahy.
 • Pracovat z coworkingů.
 • Studovat a více vnímat své tělo.

 

Facebook Comments